Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


   Poznań, dnia 16.01.2022 r.

1. W dzisiejszą II Niedzielę Zwykłą po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na ogrzewanie naszego kościoła, w którym od tego roku cena gazu wzrosła czterokrotnie! Dlatego w dni powszednie zmuszeni jesteśmy nie włączać ogrzewania. Prosimy o wyrozumiałość i cieplej się ubierać w tym trudnym czasie!

Godzinki ku czci NMP śpiewamy o godz. 9:10. Prasa katolicka do nabycia przed kościołem.

2.  Od wtorku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan! W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. Wtorkowa i środowa Nowenna będzie poświęcona modlitwie w tej intencji.

3. W dni powszednie codziennie po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie pandemii i adoracja do godz. 18:00.

4. We wtorek o godz. 15:00 różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. O godz. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne, którego tematem będzie hasło: SŁUCHANIE.  Słuchanie jest pierwszym krokiem do spotkania. Wymaga otwartego umysłu bez uprzedzeń. Zastanowimy się, czy my się wzajemnie słuchamy? W jakich sytuacjach ignorujemy ten głos? W jaki sposób Bóg przemawia do nas przez te głosy, które ignorujemy? Czy uważasz, że w Kościele słucha się głosu świeckich? W jaki sposób słucha się kobiet, czy ludzi młodych? Serdecznie zapraszamy do salki Sybiraków i do dzielenia się swoimi przemyśleniami!!!

5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek przypada wspomnienie św. Agnieszki Dz. i M., W tym dniu będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego. O godz. 19:00 zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Medjugorje na spotkanie z pierwszą wpłatą do salki Sybiraków. 

7. W sobotę z racji ferii nie będzie zbiórki ministrantów i zespołu dziecięcego „Annowe Nutki”. O godz. 17:00 jak zwykle okazja do spowiedzi św., a o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

8. To już ostatnie trzy w tym tygodniu Msze św. o godz. 19:00 w intencji Rodzin naszej parafii z błogosławieństwem kolędowym. W poniedziałek, w środę i w piątek. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji składane na utrzymanie naszego kościoła - serdeczne Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom!

9. Rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i nauczycieli w naszym regionie. Wszystkim wypoczywającym życzymy zdrowych, pełnych radości i Bożego błogosławieństwa dni wypoczynku!!

10. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.       

ks. Marek Balcer - proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska