Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa
 Księga Gości

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


         Poznań, dnia 17.09.2017 r.

 

1. To już XXIV niedziela zwykła. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w sobotę od 17:00 do 18:00.

Przeżywamy dziś w naszej ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Każdego roku Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, wskazując w nim na jakiś szczególny element społecznej komunikacji. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z treścią tego orędzia, które można znaleźć w AKTUALNOŚCIACH na stronie internetowej naszej parafii. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takie jak prasa, radio, telewizja, Internet itp.

Po Mszach św. dzisiaj zbiórka ofiar na szkoły katolickie!

 

2. Dzisiaj w naszym dekanacie odpust ku czci NMP z La Salette na Junikowie. Suma tamże o godz. 12:00.

 

3. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8:00 do 18:00 przy ołtarzu św. Anny.

 

4. We wtorek rano wyjeżdżamy autokarem na dwudniową pielgrzymkę do Piotrkowa Trybunalskiego i na Jasną Górę. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 5:45.

 

5. W środę po wieczornej Mszy św. i Nowennie do MB N. Pomocy próba chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkie chętne do śpiewania osoby.

 

6. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu podobnie jak we wtorek od godz. 8:00 do 18:00.

 

7. W sobotę patronuje nam św. ojciec Pio (1887-1968), jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem. W kwietniu przyszłego roku organizowana jest pielgrzymka do San Giovanni Rotondo.

W naszej parafii w sobotę o godz. 9:00 do 13:00 wydawana będzie odzież potrzebującym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa.

 

8. Trwa renowacja fresków prof. Taranczewskiego, którą zakończymy w październiku, a także w minionym tygodniu wymieniliśmy 205 m2 zniszczonej kostki brukowej przed wejściem do kościoła na granitową.  Mamy nadzieję, że efekt tych prac jest zadawalający!

 

9. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.  

 

        ks. Marek Balcer   -   proboszcz                       

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska