Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 9.08.2020 r.

     1. Dzisiaj przypada XIX niedziela zwykła. O godz. 7:30 Msza św. z wymieniankami rocznymi za zmarłych. Wychodząc z kościoła z racji drugiej niedzieli miesiąca można złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie naszego kościoła.

Prasa katolicka do nabycia przed wejściem do  kościoła. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00 do 18:00.

     2. Codziennie w dni powszednie od godz. 8:10 zapraszamy na chwilę modlitwy podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu!

     3. W czwartek z okazji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski (tajemnice światła), który odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a następnie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła i Apel Jasnogórski

     4. W piątek wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbego. Wieczorna Msza św. będzie już z Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte w sobotę będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Przed kościołem, jak co roku, odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na Caritas Archidiecezjalną.

5. Także w sobotę 15 sierpnia wspominamy 100. rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – zwaną „cudem nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Dlatego w różańcu o godz. 17:30 podziękujemy Maryi za dotychczasową opiekę nad naszą Ojczyzną.

6. Za tydzień na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski niedziela 16 sierpnia br. będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej modlić się będziemy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Również tego dnia, w całej Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizowana będzie zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

7. Telefon dyżurny do chorych, tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.

 

             ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska