Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 20.10.2019 r.

1. Dzisiejsza XXIX Niedziela Zwykła rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Gościmy w naszej wspólnocie Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2020 rok. Dziękując za świadectwo jego posługi, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary po Mszach św. na potrzeby misji.

Przed kościołem jest do nabycia kolejny numer Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego oraz Gazetki Niedzielnej, także kartki na wymienianki jednorazowe, które po wypisaniu prosimy wrzucać do skarbony z napisem Zaduszki. Wymienianki roczne przyjmowane są w biurze parafialnym. W intencji tych zmarłych będzie odprawiana przez cały następny rok Msza św. w 2. niedzielę miesiąca o godz. 7:30.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu oraz w czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy.

3. W środę o godz. 18:00 w parafii MB Bolesnej odbędzie się bierzmowanie młodzieży wspólnie z młodzieżą klas I szkoły średniej, która przez dwa lata przygotowywała się w naszej parafii do przyjęcia tego sakramentu. Ostatnia próba w kościele MB Bolesnej będzie we wtorek o godz. 19:00. Z tego powodu wyjątkowo spotkanie biblijne planowane na ten dzień będzie tydzień później o tej samej porze! Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji bierzmowanej młodzieży!

4. W czwartek o godz. 20:00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

5. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów, a także próba śpiewu chórku Annowe Nutki. Spowiedź św. od godz. 17:00 do 18:00.

6. W ubiegłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w naszej parafii 2015 zł. Wspierającym uzdolnioną młodzież z ubogich środowisk składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

7. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe są po wieczornej Mszy św., a w soboty o godz. 17:30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

8. Tel. dyżurny do chorych tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.

     ks. Marek Balcerproboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska