Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 17.01.2021 r.

1. W dzisiejszą II Niedzielę Zwykłą przypada Dzień Judaizmu. Godzinki ku czci NMP śpiewamy o godz. 9:10. Prasa katolicka do nabycia przed kościołem.

2.  Od jutra rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan! Wtorkowa i środowa Nowenna będzie poświęcona modlitwie w tej intencji.

3. W dni powszednie codziennie po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie pandemii i adoracja do godz. 18:00.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki Dz. i M., W tym dniu obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta zarówno za żyjących, jak i zmarłych, będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie (on-line) do bierzmowania dla młodzieży klas 8, a o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży naszej parafii.

6. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka (on-line) ministrantów i zespołu dziecięcego „Annowe Nutki”. O godz. 17:00 jak zwykle okazja do spowiedzi św., a o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

7. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Życie straciło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową. W tej nadzwyczajnej sytuacji – wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji – w przyszłą niedzielę w czasie każdej Eucharystii modlić się będziemy w intencji narodu chorwackiego, a po Mszach św. do puszek zebrać będziemy ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych.

8. Od 14 do 19 czerwca br. organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowy plan jest w Aktualnościach na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy serdecznie, bo program pielgrzymki jest bardzo bogaty.

9. Od poniedziałku do piątku odprawiamy w naszym kościele Msze św. o godz. 19:00 w intencji Rodzin naszej parafii z błogosławieństwem kolędowym. Plan tras kolędowych Rodzin, które zapraszamy na daną Mszę św. wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji składane na utrzymanie naszego kościoła. Wreszcie w miniony czwartek przyjechały meble do naszej zakrystii, na które czekaliśmy od jesieni! Koszt tej inwestycji wraz z montażem to 13.500 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoją ofiarę na ten cel - Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom!

10. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.

                   ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska