Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Księga Gości
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 23.09.2018 r.

 

1.     To już XXV niedziela zwykła. Prasa katolicka, w tym kolejny numer naszej Gazetki Niedzielnej do nabycia po Mszach św. przed kościołem.  Okazja do spowiedzi św. zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od g. 17:00 do g. 18:00! W naszym dekanacie na Junikowie przypada dzisiaj odpust ku czci NMP z La Salette. Suma tamże o godz. 12:00.

 

2.     Niestety nie dzisiaj, ale dopiero za tydzień w przyszłą niedzielę, z przyczyn zdrowotnych, gościć będziemy ojca Józefa Mizerę – kapucyna z Kielc, który na każdej Mszy św. wygłosi kazanie, a po Mszach będzie zbierał dobrowolne ofiary na będący w opłakanym stanie materialnym budowany nowy dom zakonny.

 

3.     We wtorek i w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8:00 do g. 18:00. Krąg Biblijny we wtorek w salce Sybiraków po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy!

 

4.     W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji Ż. Różańca; po nowennie próba chóru w salce Sybiraków, mile widziane nowe osoby chcące śpiewem wesprzeć naszą liturgię.

 

5.     W czwartek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Wincentego a Paulo.

 

6.     W piątek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Wacława męczennika, po wieczornej Mszy św. odbędą się dwa spotkania. Na jedno zapraszamy osoby, które zapisały się do Koła Przyjaciół ASD. Będzie to spotkanie  organizacyjne w sali św. Anny z naszymi klerykami. Drugie w salce Sybiraków – spotkanie pielgrzymów, którzy zapisali się na wyjazd listopadowy na Jasną Górę do Częstochowy.

 

7.     W sobotę przypada odpust ku czci św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej. Suma odpustowa o godz. 18:00. W tym dniu mija 4. rocznica wprowadzenia w naszej parafii modlitwy do św. Archanioła Michała!

 

8.     Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom komunijnym. O godz. 20:00 serdecznie zapraszamy młodzież studiującą na Msze św. rozpoczynającą rok akademicki 2018/19. Będziemy szczególnie modlić się za wszystkich studentów i profesorów o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Św. na rozpoczynający się nowy rok pracy. Przy tej okazji Zespół informujemy, że młodzieżowy uświetniający naszą Niedzielną Mszę św. o 20.00 poszukuje osób chętnych do włączenia się w  śpiew lub granie na jakimkolwiek instrumencie. Próby zespołu odbywają się o godz. 19:00 przed każdą Mszą św. młodzieżową w salce Sybiraków.

 

9.     W ubiegłą niedzielę na szkoły katolickie zebraliśmy 698,30 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

10.            Dwa lata temu odszedł do Pana w wieku 77 lat po ciężkiej chorobie nasz pan kościelny Jan Kruś. Msza św. w 2. rocznicę Jego śmierci dzisiaj o godz. 18:00. Niech Pan Bóg da Mu niebo za jego wierną służbę w naszej wspólnocie parafialnej tu na ziemi!

 

11.            Tel. do chorych tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.

              ks. Marek Balcer   -   proboszcz                       

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska