Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


 Poznań, dnia  25.07.2021 r.

1. Dzisiaj przypada XVII Niedziela Zwykła. Przed kościołem do nabycia nasza Gazetka Niedzielna, Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00.

2. Z ok. wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św.  święcimy dzisiaj pojazdy znajdujące się przy kościele. Każdemu kierowcy wręczymy okolicznościowy obrazek!

3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w naszej archidiecezji jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek funduszy na rzecz poszkodowanych.

4. Jutro w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci św. Anny – naszej patronki! Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Jacek Maćkowiak - proboszcz parafii Św. Rodziny na os. Kopernika, zostanie odprawiona o godz. 18:00. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami również podczas porannej Mszy św.!

5. Codziennie w dni powszednie od godz. 8:10 do wieczornej Mszy św. zapraszamy na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

6. W czwartek wspominamy w liturgii św. Martę, siostrę Łazarza i Marii.

7. W sobotę wspominamy w liturgii św. Ignacego Loyoli, K., o godz. 17:30 jak zwykle modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości w naszym narodzie oraz za ofiary Powstania Warszawskiego.

8. 1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

9. Od przyszłej niedzieli (1 sierpnia) godz. 12:00 do poniedziałku wieczora (2 sierpnia) można uzyskać odpust tzw. Porcjunkuli (jeden raz), związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz stan łaski uświęcającej. Zachęcamy do wykorzystania tego daru łaski. W przyszłą niedzielę z racji 1. niedzieli miesiąca, o godz. 7:30 Msza św. Wspólnoty Żywego różańca, po której będzie egzorta i wymiana tajemnic różańcowych. Pod chórem do wystawionych koszy będzie można wkładać artykuły pierwszej potrzeby dla najuboższych rodzin naszej parafii.

10. Od kilkunastu lat sierpień to miesiąc abstynencji w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju!

11. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na pomoc w wymianie podłogi w naszych zakrystiach. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność!

12. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół!

13.  Telefon do chorego, tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.           

ks. Marek Balcer - proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska