Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa
 Księga Gości

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 18.03.2018 r.

         1. To już V niedziela Wielkiego Postu. Od dziś aż do Wielkiego Piątku na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela zasłaniamy w kościołach krzyże. Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17:00 i na Dro Krzyżową dorosłych i młodzież w piątek o godz. 12:00 lub18:40, a dzieci o godz. 17:00.

2. Caritas Parafialna rozprowadza wielkanocne paschaliki w domu parafialnym. Dziękujemy dzieciom za włączenie się w jałmużnę postną. Dzieci, które włączyły się w jałmużnę postną i zbierają do Skarbonek Caritas swoje ofiary, prosimy o przyniesienie ich do kościoła w piątek na Drogę Krzyżową lub w przyszłą niedzielę.

3. Dzisiaj o godz. 13:00 w kościele OO. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha ks. abp Stanisław Gądecki, w roku Jubileuszu 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej, dokona aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi!

4. Jutro, w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa, aktu zawierzenia parafii św. Józefowi dokonamy podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy!

5. Od jutra do środy w naszym kościele będą w godzinach rannych rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 26. Dlatego we wtorek adoracja Najśw. Sakramentu będzie dopiero od godz. 12:00, a w czwartek normalnie po porannej Mszy św.

6. We wtorek nasz kościół św. Anny został po raz kolejny wybrany, jako Kościół Stacyjny w naszym mieście. Rozpoczniemy nasze spotkanie modlitewne o godz. 17:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 17:00 do 18:00 będzie  okazja do spowiedzi św. O godz. 17:45 Nowenna do św. Anny. Msza św. o godz. 18:00 z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

7. W  czwartek o godz. 20:00 ma swoje spotkanie  Duszpasterstwo Akademickie.

8. W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej zapraszamy na spotkanie Apostolstwo Dobrej Śmierci!

9. W najbliższą sobotę na Poznańskiej Cytadeli na Placu przed Dzwonem Pokoju odbędzie się o godz. 19:00 17. Misterium Męki Pańskiej - największe widowisko pasyjne na świecie, które dostarcza głębokich przeżyć związanych z inscenizowaną opowieścią o męce, śmierci  i zmartwychwstaniu Chrystusa. Czas trwania: ok. 80 min.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą z udziałem dzieci wejdziemy w procesji z palmami do kościoła. Przygotowane przez dzieci ze świetlicy środowiskowej " Franciszkowy zakątek " palmy będzie można nabyć przed Mszą św. Zatem z palmami czekajmy przed wejściem o godz. 10:55.

11. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie na początku Wielkiego Tygodnia, czyli w Wielki Poniedziałek 26.03.br. o godz. 19:30.

12. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dobrodziejom naszego kościoła! Pragniemy  podziękować wszystkim, którzy już złożyli daninę diecezjalną - Bóg zapłać!

13. Dyżurny telefon do chorych: 737-482-500.           

       ks. Marek Balcer – prob.

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska