Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


       Poznań, dnia 20.08.2017 r.

1. Dzisiaj przypada XX niedziela zwykła. Prasa katolicka do nabycia przed wejściem do  kościoła. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. W biurze parafialnym przyjmowane są już intencje mszalne na przyszły rok. Dzisiaj po raz ostatni zbieramy do koszyków pod chórem przybory szkolne dla dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej, a po Mszach św. dobrowolna zbiórka ofiar na szkoły katolickie. Tornistry wraz z przyborami będą wydawane dzieciom w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 9:00 do 12:00.

 

2. Jutro obchodzimy wspomnienie papieża Piusa X.

 

3. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Królowej. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił nasz król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku.

 

4. We wtorek i czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przed ołtarzem św. Anny (ze względu na prace malarskie) od godz. 8:10 do 18:00.

 

5. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu podziękujemy Bogu za przedziwną pomoc i obronę w osobie NMP Częstochowskiej. Msze św. jak w święta zniesione: o godz. 7:30, 9:30 i o godz. 18:00. Tego dnia jak co tydzień zapraszamy na różaniec o godz. 17:30. Spowiedź św. od godz. 17:00.

 

6. Dnia 10 września 2017 roku o godzinie 12:00 w Buku rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, podczas której zostanie ukoronowany Cudowny Obraz Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Będzie to wydarzenie niezwykle ważne w powojennej historii Archidiecezji Poznańskiej. W imieniu Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Literackiej oraz ks. abpa serdecznie zapraszamy Drogich Parafian do wzięcia udziału w tym pięknym duchowym wydarzeniu. Pojechać tam można specjalnym pociągiem z dworca PKP. Bilety bezpłatnie można zamówić przez Internet.

 

7. Na koniec dzielimy się z Parafianami radosną informacją, że w ostatnich dniach zostali przyjęci na pierwszy rok formacji: do seminarium Adrian Karwacki i do zakonu Zofia Starczewska. Życzymy Adrianowi i Zosi wytrwania w łasce powołania. To w ostatnich dwóch latach już czwarte i piąte powołanie do służby w Kościele Chrystusowym. W ubiegłym roku mieliśmy dwa powołania żeńskie i jedno męskie.

 

8. Telefon dyżurny do chorych, tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500 lub 602-301-103.

                     ks. Marek Balcer - proboszcz    

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska