Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 28.11.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela 1. Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. To trzeci rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. W tym roku będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a także naszej Gazetki Niedzielnej. Po Mszach św. do godz. 13:30 przed kościołem można nabyć wieniec adwentowy, a także świece Caritas, opłatki oraz sianko na wigilijny stół. W dni powszednie jest to możliwe w zakrystii i w biurze parafialnym. Od dzisiaj można w siedzibie Parafialnej Caritas zabrać serduszko z informacją o potrzebującej rodzinie tak, by przygotować jej paczkę na świąteczny stół w ramach akcji „OTWÓRZ SERCE - RODZINA RODZINIE”. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

3. Roraty w naszym kościele od jutra do soboty o godz. 6:30, a z udziałem dzieci od jutra do piątku o godz. 18:00.

4. W dni powszednie codziennie po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie pandemii i adoracja do godz. 18:00.

5. Jutro w poniedziałek O godz. 19:00 spotkanie Oazy Nowej Drogi i Nowego Życia.

6. We wtorek 30 listopada Andrzejki wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, brata Szymona Piotra, który należał do najbliższego grona Pana Jezusa. O godz. 15:00 zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie!

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8.  W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Straży Honorowej Najśw. Sakramentu, a o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodych.

9. W piątek od godz. 9:00 do chorych pójdzie ks. proboszcz, a w sobotę ks. Tomasz. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej od godz. 16:00.

10. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w łączności z porannymi roratami. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary oraz Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Św. Barbary na różańcu o godz. 17:30 będziemy polecać Bogu wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

11. Próba scholii Annowe Nutki w sobotę o godz. 10:00, a o godz. 11:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

12. W sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej. Podczas spotkania będzie możliwość dokonania pomiaru dzieci i zamówienia alby komunijnej oraz książeczki, medalika czy świecy.

13. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. O godz. 7:30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po której będzie egzorta i wymiana tajemnic różańcowych. Pod chórem do wystawionych koszy będzie można składać artykuły pierwszej potrzeby dla 24 najuboższych rodzin naszej parafii.

14.  Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.                      

  ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska