Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Parafialny Zespół Caritas, by pomóc św. Mikołajowi,  zbiera do koszy wystawionych pod chórem najchętniej czekoladowe figurki św. Mikołaja. Zbiórka potrwa jeszcze przez dwie następne niedziele. W tym roku Św. Mikołaj  odwiedzi dzieci w piątek 6 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do współpracy. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką, w tym kolejny numer naszej gazetki niedzielnej oraz kwartalnik Światełko. Okazja do spowiedzi św. pół godz. przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00.

2. Od wczoraj wieczora w naszej parafii trwają rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcje zakończymy w najbliższy wtorek. W tym dniu składka przeznaczona będzie na potrzeby formacji seminaryjnej kleryków Kongregacji św. Filipa, którą prowadzi ks. Adam - nasz rekolekcjonista! We wtorek zaplanowaliśmy całodzienną okazję do spowiedzi św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 7:00 do 18:00!

3. W środę obchodzimy wspomnienie w liturgii św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. W tym dniu powitamy o godz. 17:30 Obraz Matki Bożej Królowej Polski! Będzie to wyjątkowe wydarzenie religijne na miarę pokoleń, które mamy taką nadzieję, głęboko zapadnie w nasze serca! Na tę Uroczystość zaproszenie kierujemy do każdego i każdej z Was Kochani Parafianie i Sympatycy! Niech nikogo nie zabraknie, kto by choć na chwilę nie zechciał się spotkać z Córką naszej Patronki w Jej Cudownym Wizerunku z Jasnej Góry obecnym w naszym parafialnym Wieczerniku! Każdy może w planie Uroczystości znaleźć odpowiedni czas dla siebie! Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie na godzinę powitania Obrazu! Każda z tych grup będzie mogła złożyć po powitalnym słowie swoją wiązankę kwiatów przed Obrazem!

4. W czwartek akurat obchodzimy w liturgii Kościoła święto Ofiarowania NMP. Będzie więc okazja, by podczas Mszy św. pożegnalnej o godz. 16:00 zawierzyć siebie i swoje sprawy Matce Bożej! Myślimy, że nikogo nie trzeba zachęcać do tego Aktu Zawierzenia, niesie on ze sobą samo dobro i nadzieję na lepsze jutro!!!

5. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii męczennicy z III wieku, patronki śpiewu kościelnego, w intencji chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i chórku dziecięcego naszej parafii odmówimy sobotni różaniec. Przy tej okazji przypominamy, że próby chóru „Ancantarena” odbywają się w każdą środę o godz. 19:00, natomiast próby chórku Annowe Nutki w soboty o godz. 11:00, a zespołu młodzieżowego w niedziele o godz. 19:30 w salce Sybiraków.

6. Przypominamy, że różaniec z wymieniankami za zmarłych odmawiamy przez cały listopad w poniedziałki, we wtorki, w czwartki i w piątki po wieczornej Mszy św.

7. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – i ostatnia niedziela roku kościelnego – patronalne święto Akcji Katolickiej. U Ojców Oblatów przy ul. Ostatniej na Górczynie suma odpustowa o godz. 12:30.

8. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.        

ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska