Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


                                              Poznań, dnia 16.02.2020 r.

1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła. Prasę katolicką rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj mamy tam także wyjątkowy modlitewnik z ok. 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II (10,- zł.) i Pomocnik Wielkopostny „40 dni z Bogiem” (3,50 zł.). Zachęcamy do lektury!

2. Jutro MZC ze siostrą Magdą zapraszają wszystkie dzieci od godz. 17:00 do 19:00 do świetlicy Sióstr przy ul. Niegolewskich na zabawę karnawałową.

3. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Torunia w najbliższą sobotę zapraszamy również jutro na spotkanie  organizacyjne do salki św. Anny o godz. 19:00. 

4. We wtorek i w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. w intencji papieża Franciszka.

6. W czwartek o godz. 20:00 spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci,

8. W sobotę w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. O godz. 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów oraz próba śpiewu scholi "Annowe Nutki", a o godz. 11:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w salce Sybiraków. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. w ciszy. Podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, Parafialna Catitas będzie zbierać do koszy żywność i chemię gospodarczą dla najuboższych rodzin naszej wspólnoty  i rozpocznie wydawanie serduszek na Paczkę z Sercem -Rodzina  Rodzinie . Będzie też można nabyć Paschaliki na wielkanocny stół.

10. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia.

11. Nagłe wezwanie do chorych: tel. 737-482-500.

 

ks. Marek Balcer - proboszcz

 

 

 

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska