Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


 Poznań, dnia   8.12.2019 r.

1. Dzisiaj przy wieńcu adwentowym przed ołtarzem zapłonęła druga świeca, bo to już druga niedziela Adwentu, Dzisiaj przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 12:00 do 13:00 przypada tzw. Godzina Łask! Czas ten najlepiej spędzić w Kościele, a jeśli nie ma takiej możliwości to przynajmniej w odizolowaniu od wszystkiego co może przeszkadzać. U nas rozpocznie się ta Godzina o godz. 12:00 i trwać będzie do Mszy św. Modlitwę rozpoczynamy 3-krotnym odmówieniem Psalmu 50, a następnie mamy czas na odmówienie swoich ulubionych modlitw. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii w AKTUALNOŚCIACH. 

Dzisiejsza niedziela to także niedziela materialnej pomocy w utrzymaniu naszego kościoła, dlatego po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na ogrzewanie. Po Mszach św. w domu katolickim są do nabycia: prasa katolicka, opłatki, sianko i świece Caritasu na wigilijny stół.

 2. W drugą niedzielę grudnia, co roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Katolickim na Wschodzie, czyli z katolikami mieszkającymi w byłych krajach Związku Sowieckiego. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w Święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i materialnie naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

 3. Wszystkich Parafian zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6:30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

 4. We wtorek i w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu!

 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji owocnego wykorzystania czasu Adwentu, a o godz. 19:00 zapraszamy Krąg biblijny na spotkanie opłatkowe!

 6. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie opłatkowe Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.

 7. W piątek patronuje nam św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych. O godz. 19:00 zapraszamy młodzież klas VII na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

 8. W sobotę  wspominamy św. Jana od Krzyża, karmelitę, żyjącego w latach 1542-1591. Jest on jednym z największych mistyków i teologów duchowości chrześcijańskiej, doktor Kościoła. O godz. 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów, a o godz. 10:30 próba chórku dziecięcego Annowe Nutki, o godz. 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi św.

 9. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.    

 ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska