Parafia w. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 26.03.2023 r.

         1. To już V niedziela Wielkiego Postu. Od dziś aż do Wielkiego Piątku na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela zasłaniamy w kościołach krzyże. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17:00. Pod chórem wstawiona jest skrzynka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego!

2. Kolejny numer Gazetki Niedzielnej do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Paczki „Serce-Sercu” można przynosić do zakrystii, gdzie jeszcze można nabyć paschalik na Wigilię Paschalną.

3. W dni powszednie po porannej Mszy św., aż do wieczornej codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy i kończymy modlitwą z Suplikacjami o pokój w Ukrainie.

4. Jutro o godz. 19:00 spotkanie Oazowe naszej młodzieży w salce Sybiraków!

5. We wtorek wzorem lat ubiegłych kościół będzie kościołem stacyjnym miasta Poznania. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. okazja do spowiedzi św. Zapraszamy na Nowennę do św. Anny o godz. 17:45 oraz na Mszę św. o godz. 18:00 i Drogę Krzyżową po Mszy św. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o zdrowie dla ciężko chorych.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Straży Honorowej Najśw. Sakramentu, a o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieżowego!

7. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych i młodzieży o godz. 12:00 lub po wieczornej Mszy św., a dla dzieci o godz. 17:00. Chorych odwiedzi ks. proboszcz w piątek od godz. 9:00, a ks. Tomasz w sobotę o tej samej porze.

8. W sobotę o godz. 10:00 próba śpiewu chórku Annowe Nutki, a o godz. 11:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. O godz. 17:00 spowiedź św. w ciszy, a o godz. 17:30 modlitwa różańcowa!

9. Za tydzień w 1. niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 7:30 Wspólnoty Żywego Różańca z egzortą i wymianą tajemnic różańcowych. To już będzie Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą Świętą Młodzieżowy Zespól Caritas będzie rozprowadzać palmy, a Caritas Parafialna prosi dzieci, żeby w przyszłą niedzielę przyniosły na Mszę świętą PALEMKI, które po Mszy św. wymienimy na coś słodkiego.   Przyniesione palemki, będą dołączone do życzeń dla chorych naszych parafian. Nasi parafianie Emilia i Damian Wyskok kolejny raz organizują pomoc dla podopiecznego Stephena z Ugandy w Afryce. Rok temu udało się wspólnie zebrać 401 złotych. Za tydzień w ramach wielkopostnych postanowień będą rozprowadzać kartki świąteczne oraz różaniec na rękę. Jeśli chcemy zaczerpnąć więcej informacji na ten temat zapraszamy do rozmowy z organizatorami tej pomocy, chętnie opowiedzą o tym czego już dokonali lub można zaglądnąć na stronę internetową www.misje.franciszkanie.pl.

10. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego, a po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania kilku pieśni wielkopostnych w wykonaniu naszego chóru Ancantarena.

11. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie za tydzień w Wielki Poniedziałek o godz. 19:30. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy!

12. Na koniec dziękujemy wszystkim tym rodzinom, które już wypełniły chrześcijański obowiązek daniny diecezjalnej – serdeczne Bóg zapłać!

13. Tel. dyżurny do chorych: 737-482-500.              

    ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznań