Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 5.07.2020 r.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela, 14-ta w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. O godz. 7:30 Msza św. w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Pod chórem są kosze na artykuły pierwszej potrzeby dla uboższych rodzin naszej parafii.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gazetka Niedzielna i Przewodnik katolicki. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w soboty od godz. 17:00 do 18:00.

3. Codziennie w dni powszednie od godz. 8:10 zapraszamy na chwilę modlitwy podczas całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu.

4. Jutro wspominamy w liturgii bł. Marię Teresę Ledóchowską (1863-1922), dziewicę i zakonnicę, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, jest patronką dzieł misyjnych w Polsce.

5. We wtorek św. Jana z Dukli (1414-1484), prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem i z Poznaniem, który słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania. O godz. 15:00 modlitwa różańcowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.

6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji dzieci i młodzieży wypoczywających na wakacjach.

7. W sobotę 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547). Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem w X wieku (†997).

8. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. z wymieniankami rocznymi za zmarłych, a po każdej Mszy św. będzie można z racji 2. Niedzieli miesiąca złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie naszego kościoła.

9. Bardzo się cieszymy, że w miniony wtorek kolejnych dwóch naszych parafian, po półrocznym przygotowaniu otrzymali z rak ks. abpa promocję na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Są to Łukasz Baraniak i Piotr Parchliniak, których znamy do tej pory w pełnionej funkcji lektora. Dziękując za chętne wyrażenie zgody do pełnienia tej zaszczytnej roli szafarza, życzymy, by stała się ona okazją do osobistego uświęcania się  i uświęcenia zwłaszcza tych, których drogi do Chrystusa biegną gdzieś na obrzeżach chrześcijańskiego życia!

10. Przypominamy, że  w biurze parafialnym przyjmowane są już intencje mszalne także na przyszły rok!

11. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy życzymy, aby był to czas bezpieczny i pełen fizycznego i duchowego wzrostu.

12. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.

                              ks. Marek Balcer - proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska