Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 25.10.2020 r.

1. Dzisiejsza XXX Niedziela Zwykła. Przed kościołem jest do nabycia kolejny numer Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego oraz Gazetki Niedzielnej, a w niej także kartki na wymienianki jednorazowe, które po wypisaniu prosimy wrzucać do skarbony z napisem Zaduszki. Wymienianki roczne przyjmowane są w biurze parafialnym. W intencji tych zmarłych będzie odprawiana przez cały następny rok Msza św. w 2. niedzielę miesiąca o godz. 7:30.

Ofiary składane wraz z wymieniankami przeznaczymy na dofinansowanie planowanego zakupu mebli do zakrystii.

2. Jutro o godz. 19:00 zapraszamy młodzież Parafialnej Caritas na kolejne spotkanie związane z działalnością charytatywną w naszej parafii.

3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Święty Juda to także patron naszego rezydenta – księdza Tadeusza. Z tej okazji życzymy naszemu Solenizantowi zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki świętego Patrona oraz wielu radosnych chwil i satysfakcji z bycia we wspólnocie parafii św. Anny!

4. W środę o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania i wgłębiania się w treści, jakie niesie z sobą Biblia – list Boga do człowieka!

5. W czwartek o godz. 20:00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

6. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów, a także próba śpiewu chórku Annowe Nutki, a o godz. 11:00 Oaza Dzieci Bożych. Spowiedź św. od godz. 17:00 do 18:00.

7. W sobotę od godz. 15:00 dzieci wezmą udział w zabawie z konkursami, malowaniem buziek i nagrodami w salce św. Anny, którą zakończą Korowodem ku czci Wszystkich Świętych ze świecami wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci przebrały się za dowolnego ze świętych.

8. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tej uroczystości uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Każdy katolik, będąc w stanie łaski uświęcającej od 1 do 8 listopada codziennie za jednego zmarłego może uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca, po niej egzorta i wymiana tajemnic różańcowych. To Niedziela Otwartych Serc dla ubogich! Do koszy wystawionych pod chórem będzie można przynosić artykuły pierwszej potrzeby dla najbiedniejszych.

10. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe są po wieczornej Mszy św., a w soboty o godz. 17:30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

11. Tel. dyżurny do chorych tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.

ks. Marek Balcer - proboszcz.parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska