Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, 14.07.2019 r.

1. Dzisiaj przypada XV Niedziela Zwykła. O godz. 7:10, jak co niedzielę, śpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 7:30 Msza św. z wymieniankami rocznymi za zmarłych. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na remont naszej zakrystiiZachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przed kościołem. Jest wreszcie długo oczekiwany nasz kwartalnik Światełko. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00 do 18:00.

2. Jutro 15 VII przypada wspomnienie św. Bonawentury (1221-1274), biskupa, Doktora Kościoła, autora traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka.

3. We wtorek wspominamy w liturgii NMP z Góry Karmel patronkę duchowych synów proroka Eliasza, czyli karmelitów. O godz. 15:00 modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny!

4. We wtorek i w czwartek zapraszamy na chwilę modlitwy podczas całodziennych adoracji Najśw. Sakramentu.

5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich kierowców!

6. W sobotę o godz. 17:30 modlitwa różańcowa.

7. Z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, którego święto przypada 25 lipca, już w najbliższą sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy św.  będzie możliwość poświęcenia swojego samochodu, motocykla czy roweru. Każdemu kierowcy wręczymy okolicznościowy obrazek, a dla chętnych będzie możliwość zakupienia breloczka do kluczyków ze św. Krzysztofem!

8. Zbliża się kolejny odpust ku czci św. Anny, który przypada w piątek 26 lipca br. i druga rocznica wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Suma odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Roman Poźniak – proboszcz parafii MB Wniebowziętej w Puszczykowie, zostanie odprawiona o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian i Sympatyków do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu tej Uroczystości, podczas której można także uzyskać Odpust zupełny. Zapraszamy również nasz chór Parafialny. Z tej okazji już w najbliższą sobotę o godz. 20:00, rozpocznie się modlitewne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które zakończy Msza św. o północy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, przygotowującej nas duchowo do uroczystości odpustowej.

9. Przypominamy, że we wszystkie soboty lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne oraz, że w biurze przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok!

10. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarem we wrześniu 17. i 18. na Jasną Górę. Szczegóły w zakrystii i na naszej stronie internetowej.

11. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego i pełnego Bożej opieki wypoczynku, a pracującym wielu łask i sił w trosce o rodzinę i chleb powszedni.

12. Telefon do chorych: 737-482-500.            

    ks. Marek Balcer -  proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska