Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa
 Księga Gości

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


 Poznań, 15.07.2018 r.

1. Dzisiaj przypada XV Niedziela Zwykła. O godz. 7:10, jak co niedzielę, śpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przed kościołem. Jest wreszcie długo oczekiwany nasz kwartalnik Światełko, w którym duża część poświęcona jest tematyce konsekracji naszego kościoła. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00 do 18:00.

 

2. Jutro wspominamy w liturgii NMP z Góry Karmel.

 

3. We wtorek i w czwartek zapraszamy na chwilę modlitwy podczas całodziennych adoracji Najśw. Sakramentu.

 

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich kierowców!

 

5. W sobotę o godz. 17:30 modlitwa różańcowa.

 

6. Z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, którego święto przypada 25 lipca, już w najbliższą sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św.  pobłogosławimy samochody i motocykle, a także będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Każdemu kierowcy wręczymy okolicznościowy obrazek, nalepkę i breloczek-medalik ze św. Krzysztofem!

 

7. Zbliża się kolejny odpust ku czci św. Anny w czwartek 26 lipca br. i pierwsza rocznica wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Suma odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Paweł Dąbrowski – proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II w Luboniu, zostanie odprawiona o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian i Gości do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu tej Uroczystości, podczas której można także uzyskać Odpust zupełny. Zapraszamy również nasz chór Parafialny. Tradycyjnie więc w najbliższą sobotę o godz. 20:00, rozpocznie się modlitewne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które zakończy Msza św. o północy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, przygotowującej nas duchowo do odpustu.

 

8. Od trzech tygodni trwa renowacja kolejnych 4, ostatnich scen fresków W. Taranczewskiego w prezbiterium naszego kościoła. W tym miejscu serdecznie dziękujemy dobrodziejom naszego kościoła za okazywaną pomoc, dzięki której możemy te prace kontynuować.

 

9.  Przypominamy, że we wszystkie soboty lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne oraz, że w biurze przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok!

 

10. Trwają wakacje i urlopy. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego i pełnego Bożej opieki wypoczynku, a pracującym wielu łask i sił w trosce o rodzinę i chleb powszedni.

 

11. Telefon do chorych: 737-482-500.

                ks. Marek Balcer -  proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska