Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 24.05.2020 r.

1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z klas IV przeżywają uroczystość 1. rocznicy Komunii św. Otoczmy te dzieci naszą serdeczną modlitwą. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką: m.in. Gazetkę Niedzielną, Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

2. W dzisiejszym dniu 24 maja w liturgii wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiemy na ten apel papieża w tej intencji odprawiając dzisiejsze nabożeństwo majowe.

3. Nabożeństwa majowe z Nowenna do Ducha Świętego do przyszłej niedzieli włącznie odprawiane są codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00.

4. Od jutra do soboty włącznie, tak jak do tej pory całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i Suplikacjami.

5. We wtorek o godz. 15:00 modlitwa różańcowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny! W tym dniu pamiętajmy o naszych matkach z okazji ich święta. Drogie Mamy! Niech św. Anna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

6. W piątek wspominamy w liturgii św. Urszulę Ledóchowską (1865-1939), polską zakonnicę, patriotkę, założycielkę zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

7.  W sobotę od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św., a o godz. 17:30 jak zwykle modlitwa różańcowa.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z okazji zbliżającego się  Dnia Dziecka nasza młodzież organizuje w tym dniu zbiórkę słodyczy i środków do higieny osobistej z przeznaczeniem dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach, prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. Prosimy dary składać do koszy, które będą wystawione pod chórem. Wszystkim darczyńcom Młodzieżowy Zespół Caritas naszej parafii składa ogromne Bóg Zapłać!

9. Na koniec serdecznie dziękujemy rodzinom, które złożyły daninę diecezjalną, a także za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła - serdeczne Bóg zapłać!

10. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.      

          ks. Marek Balcer - proboszcz 

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska