Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 27.09.2020 r.

1. To już XXVI niedziela zwykła. Prasa katolicka, w tym kolejny numer naszej Gazetki Niedzielnej do nabycia po Mszach św. przed kościołem.  Na Mszy św. o g. 11:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom komunijnym. Przy tej okazji z wielką radością informuję drogich Parafian, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej Zelatorki pani Marii Ogrodowicz i siostry Magdy, zawiązała się w naszej wspólnocie pierwsza róża różańcowa dzieci. Ceremonia przyjęcia do Żywego Różańca i nadania jej imienia Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci Fatimskich, odbędzie się przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00!

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc uchodźcom na greckiej wyspie.

3. W dni powszednie po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie pandemii i adoracja do godz. 18:00.

4. Jutro wspomnienie św. Wacława, M., o godz. 19:00 w salce św. Anny odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu Caritas. Szczególnie zapraszamy młodzież szkół podstawowych i średnich, która chciałaby włączyć się charytatywnie w działalność tego zespołu.

5. We wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. odpustowa w parafii przy ul. Stolarskiej o g. 18:00.

6. W środę wspominamy w liturgii św. Hieronima (347-420), prezbitera, Doktora Kościoła, który przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji Żywego Różańca; po nowennie próba chóru w salce Sybiraków, mile widziane nowe osoby chcące śpiewem wesprzeć naszą liturgię.

O g. 19:00 zapraszam na plebanię Radę Duszpasterską i Ekonomiczną!

7. W czwartek  przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuskiej karmelitanki, mistyczki i Doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu.

8. Od czwartku rozpoczyna się październik, który jest miesiącem różańca św. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a dla dorosłych i młodzieży codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 (w sobotę o godz. 17:30). Przy tej okazji przypominamy, że Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w czwarty dzień każdego miesiąca do parafialnej modlitwy różańcowej, w intencji Pokoju na Świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

9. Z ok. pierwszego piątku miesiąca odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 9:00: ks. proboszcz w piątek, a ks. Tomasz w sobotę. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w łączności z poranną Mszą św.

10. W sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej w łączności z poranną Mszą św. O godz. 10:00 próba śpiewu zespołu dziecięcego Annowe Nutki. Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie o godz. 11:00.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. Żywego Różańca, a po niej egzorta i wymiana tajemnic różańcowych. PZC zbierać będzie do koszy wystawionych pod chórem artykuły pierwszej potrzeby, dla najuboższych rodzin naszej parafii. O godz. 20:00 serdecznie zapraszamy młodzież studiującą na Msze św. rozpoczynającą rok akademicki 2020/21.

12. Nagłe wezwanie do chorego: 737-482-500.

                                  ks. Marek Balcer   -   proboszcz                        

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska