Parafia w. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Księga Gości
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


 Poznań, dnia 24.09.2023 r.

1. To już XXV niedziela zwykła. Prasa katolicka, w tym kolejny numer naszej Gazetki Niedzielnej do nabycia po Mszach św. przy wyjściu z kościoła. 

2. W dni powszednie po porannej Mszy św. wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie wojny w Ukrainie rozpoczynamy adorację do godz. 18:00.

3. Jutro o godz. 19:00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w sali św. Anny. 

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji Żywego Różańca. Po nowennie próba chóru w salce Sybiraków i spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W piątek wspominamy w liturgii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Suma odpustowa w parafii przy ul. Stolarskiej o g. 18:00. W tym dniu obchodzi swoje urodziny nasz wikariusz ks. Wojciech. Z tej okazji składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Anny na każdy dzień życia!

6. W sobotę wspominamy w liturgii św. Hieronima (347-420), prezbitera, Doktora Kościoła, który przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę. O godz. 10:00 zbiórka ministrantów oraz próba śpiewu zespołu Annowe Nutki. Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie o godz. 11:00.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się październik, który jest miesiącem różańca św. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a dla dorosłych i młodzieży codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Przy tej okazji przypominamy, że Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w czwarty dzień każdego miesiąca do parafialnej modlitwy różańcowej w intencji Pokoju na Świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. Żywego Różańca, a po niej egzorta i wymiana tajemnic różańcowych. PZC zbierać będzie do koszy wystawionych pod chórem artykuły pierwszej potrzeby, dla najuboższych rodzin naszej parafii. Na Mszy św. o g. 11:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom komunijnym. Dlatego spotkanie rodziców z panią krawcową, która przywiezie do nas także książeczki i różańce oraz medaliki będzie w najbliższą sobotę 30 września po wieczornej Mszy św.

9. Przypominamy, że od października do kwietnia włącznie niedzielna wieczorna Msza św. będzie o godz. 19:00, a nie o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy młodzież i studentów na tę Mszę św., którą rozpoczniemy nowy rok akademicki i formacyjny 2023/24. Bezpośrednio po Mszy świętej zapraszamy wszystkich na modlitwę uwielbienia, którą przeżywać będziemy w łączności z wiernymi zgromadzonymi w Rzymie w intencji zbliżającego się synodu biskupów. Tego dnia modlić się będą tutaj z nami również młodzi ze wspólnoty Young Life.

10. Nagłe wezwanie do chorego: 737-482-500.  

  ks. Marek Balcer   -   proboszcz                       

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznań