Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


 Poznań, dnia 26.01.2020  r.

 1. Dzisiaj przypada III Niedziela Zwykła. Prasa katolicka w tym nowy numer naszej Gazetki Niedzielnej, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Przewodnika Katolickiego, do nabycia po Mszach św. przed kościołem, a okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą stycznia, a zatem jak co roku jest Światowym Dniem modlitwy w intencji chorych na Trąd.

 Po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na radio Emaus – katolickie radio naszej archidiecezji, które nadaje na falach 89,6 FM.

 2. Jutro o godz. 19:00 spotkanie Młodzieżowego Zespołu Caritas.

 3. We wtorek św. Tomasza z Akwinu kapłana i DK., w tym dniu i czwartek od godz. 8.00 do 18:00 Adoracja Najśw. Sakramentu.

 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w intencji trędowatych.

 5. W czwartek o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieżowego.

 6. W piątek św. Jana Bosko, kapłana założyciela zgromadzenia księży Salezjanów.

 7. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi będzie w łączności z poranną Mszą św. Z okazji 1. soboty miesiąca do chorych od godz. 9:00 pójdzie ks. Tomasz. O godz. 10:00 próba śpiewu chórku dziecięcego „Annowe Nutki”, a o godz. 11:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Przy tej okazji informujemy, że dzieci z chórku , oazy i Młodzieżowego Zespołu Caritas wyjeżdżają na 4 dniowe ferie do Zaniemyśla od 5 lutego. Wyjazd ten parafia dofinansuje kwota 1.000 zł.

 8. W najbliższą sobotę, 1-go lutego, Mszą św. o godz. 12:00, rozpocznie się „XVII Różańcowe Jerycho miasta Poznania" pod hasłem: "Z MARYJĄ W NOWE CZASY", które będzie kontynuowane do 9-go dnia miesiąca. W Sanktuarium Franciszkanów na Górze Przemysła, poszczególne wspólnoty podejmą modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

 Nasza parafia podejmie adorację w czwartek 6 lutego od godz. 12:00 do 14:00. Już dzisiaj zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich chętnych parafian.

 9. W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Dzieciom komunijnym poświęcimy gromnice na Mszy św. o godz. 11:00. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Niech nie zabraknie z naszej strony wsparcia dla wielu klasztorów borykających się z trudnościami materialnymi.

 Po Mszach św. zbierane będą dobrowolne ofiary na wsparcie zakonów klauzurowych.

 10. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej egzorta i wymiana tajemnic różańcowych. Pod chórem do wystawionych koszy będzie można wkładać artykuły pierwszej potrzeby dla najuboższych.

 11. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z kolejnym etapem remontu zakrystii. Po wymianie okien nadszedł czas na docieplenie sufitu obu zakrystii. Składamy serdecznie podziękowanie wszystkim wspierającym duchowo i materialnie prace remontowe – Bóg zapłać!

 12. Tel. dyżurny do chorych: 737-482-500.    

      ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska