Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 23.07.2017 r.

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

1. Dzisiaj przypada XVI Niedziela Zwykła. Z okazji wtorkowego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. święcimy pojazdy mechaniczne. Jak co roku ofiary złożone przez kierowców, będą przeznaczone na MIVA POLSKA, która kupuje środki transportu dla misjonarzy. Przed kościołem jest do nabycia nasza Gazetka Niedzielna, a także Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

 

2. We wtorek przypada także święto Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po diakonie Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku po Chrystusie, na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2).

 

3. We wtorek i w czwartek zapraszamy na chwilę modlitwy do kościoła, podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

4. W środę przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci św. Anny. Tym razem suma odpustowa o godz. 18:00, pod przewodnictwem abpa Lwowa ks. Mieczysława Mokrzyckiego, będzie z wprowadzeniem do naszego kościoła relikwii (1. stopnia) św. Jana Pawła II. Uczestniczący w tej uroczystości, będąc w stanie łaski uświęcającej, mogą uzyskać Odpust zupełny. Zapraszamy serdecznie wszystkich Drogich Parafian i Sympatyków naszej parafii, zapraszamy również nasz chór Parafialny. Każdy otrzyma pamiątkę, na tę okazję przygotowaną, a po Mszy św. będzie można kupić 3 książki o św. Janie Pawle II: „Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego” oraz „Sekretarz dwóch papieży”.  Każda  książka  jest przez ks. arcybiskupa osobiście podpisana. Ofiara (30 zł za książkę) jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie. Książki będzie można nabyć po zakończonej uroczystości. We wtorek podobnie jak i w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 17:30 w intencji Parafian.

 

6. W piątek od godz. 9:00 do chorych pójdzie ks. Marcin.

 

7. W sobotę wspominamy w liturgii św. Martę, siostrę Łazarza i Marii. O godz. 17.30 zapraszamy jak zwykle na modlitwę różańcową.

 

8. Kontynuujemy prace związane z renowacją fresków prof. Taranczewskiego. Do końca października mamy w planie odrestaurować, to już przedostatni zestaw 4  fresków. Mamy już także ustaloną z ks. abpem Stanisławem Gądeckim  datę konsekracji naszego kościoła, która odbędzie się 3 czerwca 2018 roku o godz. 12:30. Mamy nadzieję, że uda nam się do tego czasu wszystko przygotować. O Dobrodziejach naszego kościoła pamiętamy zawsze, zwłaszcza w cotygodniowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy, jak i w comiesięcznej modlitwie z ok. 2. niedzieli miesiąca.

 

9. Trwają wakacje i urlopy. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego i pełnego Bożej opieki wypoczynku, a pracującym wielu łask i sił w trosce o rodzinę i chleb powszedni.

 

10.  Telefon do chorego, tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.

  

                ks. Marek Balcer -  proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska