Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


     Poznań, dnia 22.11.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą rocznicę Uroczystości Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii, którą mimo pandemii chcemy zauważyć i za nią Bogu podziękować! Podczas każdej Mszy św., zawierzamy ponownie naszą parafię, a także każdego i każdą z nas opiece Matki Bożej, a kazania głosi zaproszony do nas były rezydent ks. Marcin Czujek!

2. W dzisiejszą ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Święto Akcji Katolickiej. O godz. 12:30 suma odpustowa u OO. Oblatów przy ul. Ostatniej. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką w tym kolejny numer naszej Gazetki Niedzielnej. Okazja do spowiedzi św. pół godz. przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00 do 18:00.

3. W dni powszednie po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie pandemii i adoracja do godz. 18:00.

4. Jutro o godz. 19:00 spotkanie on-line Młodzieżowego Zespołu Caritas. 

5. Przed nami już ostatnie dni modlitwy różańcowej z wymieniankami jednorazowymi za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy jutro, we wtorek, w czwartek i w piątek po wieczornej Mszy św. Wymienianki roczne przyjmowane są w biurze parafialnym.

6. W sobotę o godz. 10:00 spotkanie on-line chórku Annowe Nutki, a o godz. 11:00 Oazy Dzieci Bożych.

7. W przyszłą niedzielę 1-szą ADWENTU rozpoczyna się nowy rok kościelny. Przypominamy, że Godzinki ku czci NMP śpiewamy przed Mszą św. o godz. 9:30! Roraty będą z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a dla dorosłych i młodzieży rano od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Nie będzie w dni powszednie Adwentu Mszy św. o g. 7:30!

8. Świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 7,- zł. mała, a 15,50 zł. duża  oraz opłatki  będzie można nabyć we wszystkie niedziele Adwentu  po Mszach św. do południa przed Domem Katolickim, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Rozprowadzanie serduszek na Paczkę z Sercem w ramach akcji Rodzina Rodzinie obędzie się telefonicznie. Dzwoniąc do przedstawiciela PZC tel. 608 204 444  rodzina zgłasza chęć udzielenia pomocy, wybiera rodzinę, otrzymuje MMS-em serduszko i uzyskuje wszystkie niezbędne informacje na ten temat. Szczegóły zamieszczone są też "krok po kroku" w gablocie Caritas.

9. Młodzieżowy Zespół Caritas dzisiaj i za tydzień będzie rozprowadzał Kalendarze Boski Adwent" w cenie 12,- zł.  To pierwszy chrześcijański kalendarz adwentowy w Polsce. W nim są nie tylko 24 okienka z 24 czekoladkami, ale także 24 zadania pomagające  w przygotowaniu się duchowym do Świąt Narodzenia Pana Jezusa! Wśród tych 24 zadań znajduje się też 7 kodów QR do filmików dla dzieci, które pomogą jeszcze lepiej przeżyć czas Adwentu.

10. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.            

 ks. Marek Balcer – proboszczparafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska