Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa
 Księga Gości

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


Poznań, dnia 22.10.2017 r.

1. Dzisiejsza XXIX niedziela zwykła rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej parafii  Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne na 2018 rok. Po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na Dzieła Misyjne.

Przed kościołem jest do nabycia kolejny numer Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego oraz Gazetki Niedzielnej, w której są włożone kartki na wymienianki jednorazowe. Po ich wypisaniu prosimy wrzucać je do skarbony z napisem Zaduszki. Ofiary składane wraz z wymieniankami przeznaczymy na dofinansowanie wyremontowanego podejścia do naszego kościoła. Wymienianki roczne przyjmowane są w biurze parafialnym. W intencji tych zmarłych będzie odprawiana przez cały następny rok Msza św. w 2. niedzielę miesiąca o godz. 7:30.

2. We wtorek i czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy.

3. We wtorek po różańcu w Sali Sybiraków spotkanie biblijne. Serdecznie zapraszamy!

4. W środę o godz. 19:00 kolejne spotkanie młodzieży klas VII szkoły podstawowej przygotowujące do bierzmowania.

5. W sobotę w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Spowiedź św. od godz. 17:00 do 18:00.

6. W  przyszłą  niedzielę  w  kościołach  (poza katedrami),  których  data konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość rocznicy poświęcenia. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła i jest nim odpust parafialny, który obchodzimy u nas zawsze 26 lipca. Natomiast dzień poświęcenia kościoła inaczej mówiąc konsekracji (czego symbolem są 4 (lub 12) świeczki tzw. Zacheuszki na ścianach kościoła) jest dniem, do którego się dopiero, jako parafia przygotowujemy. Zaplanowany ten dzień mamy na 70-tą rocznicę powstania naszej parafii, czyli w przyszłym roku 3 czerwca (w niedzielę) o godz. 12:30.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć kleryków ASD, którzy po Mszach św. będą zbierać dobrowolne ofiary na seminarium.

8. W ubiegłą niedzielę odbyło się we wszystkich kościołach liczenie wiernych. Otóż w naszej parafii na Mszach św. było razem 1621 wiernych (w 2016 r. – 1493 w 2015 - 1568), a do Komunii św. przystąpiło 709 osób (w 2016 – 708, w 2015 r. – 717).

9. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwa różańcowe są po wieczornej Mszy św., a w soboty o godz. 17:30. Dla dzieci różaniec jest od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

8. Tel. dyżurny do chorych tzw. nagłe wezwanie: 737-482-500.   

ks. Marek Balcerproboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska