Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


   WIELKANOC 2019 r. 

Kochani Parafianie i Drodzy Goście!

Nadeszły wreszcie, z wielką tęsknotą oczekiwane przez wielu ludzi na świecie, Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa! To dni radości, którą my Chrześcijanie dzielimy z tymi, których Bóg postawił na drodze naszego życia, a których obecność obok nas sprawia, że jak apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku, mimo drzwi zamkniętych z obawy przed Żydami, spotykają przychodzącego do nich Zmartwychwstałego Pana!

To obecność Zmartwychwstałego Jezusa sprawia, że od tej chwili ich życie wolne jest już od lęku i obaw o przyszłość, którą mieli do tej pory w sercach. Na własne oczy bowiem się przekonują, że słowa, które głosił im wcześnie Nauczyciel z Nazaretu, a w które teraz zwątpili, są Prawdą, jedyną Prawdą, dla której warto żyć i poświęcać się  każdego dnia, nawet, jeśli trzeba będzie pójść za Nim nawet na krzyż. To wydarzenie całkowicie odmienia życie apostołów. To wydarzenie ma także ogromny wpływ na życie każdego z nas, to powód do wielkiej radości, która zwłaszcza w tym czasie udziela się nam, a którą dzielimy z bliskimi kierując w ich stronę słowa serdecznych życzeń.

My, tutaj zgromadzeni, też tworzymy wspólnotę miłości, która gromadzi się, by świętować kolejny raz pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i by we wspólnocie wiary i miłości, z Chrystusem w sercu, tę wiarę i miłość wyrazić także słowami życzliwej wyciągniętej dłoni do bliźniego.

Niech ta radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa, która umocniła w codziennym życiu uczniów Chrystusa, wypełni dzisiaj i nasze życie! Niech rozpromieni każdy kolejny Nasz dzień, byśmy mogli przynosić  błogosławione owoce, zasługujące na udział w Niebieskiej Chwale, jaką Jezus Chrystus – Zmartwychwstały przeznaczył każdemu z Nas!

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

 1.Dzisiaj i jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Codziennie do przyszłej niedzieli zapraszamy o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

   2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny modlimy się i składamy ofiary na KUL oraz WT UAM i szkoły katolickie.

   3. We wtorek i czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

   4. W środę Nowenna do MBNP w intencji Parafian.

   5. W czwartek obchodzimy święto Marka Ewangelisty.

   6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

   7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele doroczny Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na Caritas Archidiecezjalną. W tym dniu obchodzić będziemy 3. rocznicę istnienia Zespołu Młodzieżowego Parafialnej Caritas. Bardzo serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że tak duża liczba młodzieży bezinteresownie śpieszy z pomocą potrzebującym.

   8. Na koniec z wdzięcznością kierujemy słowa podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się aktywnie w przeżywanie w duchu wiary Wielkiego Tygodnia. Za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii w Wielki Poniedziałek, młodzieży za przeprowadzoną adorację w Wielki Piątek, wolontariuszom za wybudowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, ministrantom za pięknie przygotowaną liturgię i dyżury podczas całodziennych adoracji, siostrze Magdzie i dzieciom za jałmużnę postną, zespołowi młodzieżowemu, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim, chórowi z panem organistą, służbie kościelnej i wszystkim Wam Drodzy Parafianie za obecność i świadectwo Waszej wiary oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać!

     ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska