Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 18.11.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Parafialny Zespół Caritas, by pomóc św. Mikołajowi,  zbiera słodycze do koszy wystawionych pod chórem dzisiaj i jeszcze przez dwie następne niedziele. W tym roku Św. Mikołaj  odwiedzi dzieci 6 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 i przekaże dzieciom zebrane słodkości. Zapraszamy do współpracy. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką w tym kolejny numer naszej gazetki niedzielnej. Okazja do spowiedzi św. pół godz. przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17:00.

 

2. Od minionego czwartku w miejsce ks. Łukasza Łukasika posługę duszpasterska pełni ks. wikariusz Tomasz Matuszak, którego serdecznie witamy i życzymy obfitych łask Bożych w pełnieniu pracy kapłańskiej w naszej Rodzinie Parafialnej – Szczęść Boże!

 

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie w liturgii św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, od godz. 8:00 do 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończy Nowenna do św. Anny.

 

4. W środę święto Ofiarowania NMP, po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z racji czwartkowego wspomnienia św. Cecylii męczennicy z III wieku, patronki śpiewu kościelnego, w intencji chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i chórku dziecięcego naszej parafii. Przy tej okazji przypominamy, że próby chóru „Ancantarena” odbywają się w każdą środę o godz. 19:00, natomiast próby chórku Annowe Nutki w soboty o godz. 10:30, a zespołu młodzieżowego w niedziele o godz. 19:30 w salce Sybiraków.

 

5. W czwartek o g. 20:00 kolejne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich studiujących.

 

6. W piątek o godz. 19:00 kolejne spotkanie uczniów klas VIII w Sali św. Anny przygotowujące do bierzmowania.

 

7. W sobotę patronuje nam św. Andrzej Dung i jego współbracia - męczennicy z Korei. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa! W tym dniu o godz. 5:15 wyjeżdżamy autokarem na Jasną Górę wraz z innymi parafiami naszej diecezji, by zaprosić kopię cudownego obrazu Matki Bożej do odwiedzenia naszej archidiecezji. Powrót ok. godz. 20:00.

 

8. Przypominamy, że różaniec z wymieniankami za zmarłych odmawiamy przez cały listopad w poniedziałki, we wtorki, w czwartki i w piątki po wieczornej Mszy św.

 

9. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – i ostatnia niedziela roku liturgicznego – patronalne święto Akcji Katolickiej. U Ojców Oblatów przy ul. Ostatniej na Górczynie suma odpustowa o godz. 12:30.

 

10. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.   

 

 ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska