Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


  Poznań, dnia 17.03.2019 r.

1. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o godz. 17:00. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami. Jednym z czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy, obok modlitwy i postu jest jałmużna, dlatego prosimy o misyjną jałmużnę, zbieraną dzisiaj do puszek po Mszach św. w całym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2.000 polskich misjonarzy pracujących w 96 krajach świata. W domu parafialnym przedstawiciele PZC rozprowadzają dzisiaj i jeszcze w przyszłą niedzielę serduszka na tzw. akcję Rodzina-Rodzinie. Na podstawie informacji znajdujących się na wylosowanym serduszku będzie można przygotować odpowiednią paczkę na Wielkanoc danej rodzinie. Można także tam nabyć paschaliki na Wielkanocny stół.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia po Mszy św. Z rąk ministrantów, oprócz gazetki niedzielnej, można dzisiaj nabyć nowy numer naszego kwartalnika Światełko oraz zabrać z ławki kopertę na daninę diecezjalną.

3. Dzisiaj Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej przeprowadza postępowanie rekrutacyjne do kl. pierwszej, czwartej i siódmej. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły (www.dobrasp.pl).

4. We wtorek i w czwartek zapraszamy do naszego kościoła na chwilę modlitwy podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, ze we wtorek o godz. 15:00 odmawiamy cząstkę różańca i Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.

5. W środę po Nowennie zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej do Sali św. Anny na wiosenne spotkanie robocze! O godz. 19:00 kolejna katecheza dla młodzieży klas VII przed bierzmowaniem w salce Sybiraków.

6. W czwartek o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego.

7. W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej zapraszamy klasy VIII na katechezę przed bierzmowaniem.

8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dorosłych i młodzieży o godz. 12:00 i po wieczornej Mszy św., a dla dzieci o godz. 17:00.

9. W sobotę o godz. 9:30 zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę w kościele, a ministrantów na godz. 10:00. Chórek Annowe Nutki na godz. 10:30. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. do godz. 18:00, a o godz. 17:30 jak zwykle modlitwa różańcowa.

10. W sobotę wieczorem rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które będą zarazem renowacją misji św. Poprowadzi je o. Krzysztof Ziętkowski  Oblat z Górczyna. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej w Aktualnościach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych ćwiczeniach duchownych, tym bardziej, że będzie to nie tylko duchowe przygotowanie do Wielkanocy, ale również pierwszy etap przygotowania naszej parafii do nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w listopadzie br.

11. Telefon dyżurny do chorych:  737-482-500

 ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska